آخرین وضعیت سیل زدگان استان های شمال غرب کشور

سخنگوی سازمان مدیریت بحران کشور گفت: تاکنون ۴۲ نفر شامل ۱۸ نفر در آذرشهر، ۱۸ نفر در عجب‌شیر، ۵نفر در کردستان و یک نفر هم در آذربایجان غربی جان خود را در حادثه سیل از دست داده‌اند.

وی ادامه داد: آنهایی که اسکان اضطراری یافته‌اند 410 نفر بوده و 8 نفر به مراکز درمانی منتقل شده‌اند.

سخنگوی سازمان مدیریت بحران کشور گفت: متأسفانه تا این لحظه 42 نفر از هموطنان ما جان خود را بر اثر سیلاب از دست داده‌اند که 17 نفر در آذرشهر، 18 نفر در عجب‌شیر، 5 نفر در کردستان (یک نفر به علت سقوط به رودخانه و 4 نفر به دلیل رانش زمین)، و یک نفر هم در آذربایجان غربی فوت کرده است.

سعیدی ادامه داد: همچنین 6 نفر مفقودی داشته‌ایم که 4 نفر در آذرشهر و 2 نفر در عجب‌شیر بوده است. 

وی در مورد مجموعه اقدامات انجام شده گفت: تخلیه آب از منازل مسکونی در 270 واحد و رهاسازی خودرو از مسیر سیلاب 44 مورد بوده است. 

وی گفت: 97 تیم امدادی عملیات امدادرسانی را انجام داده و در حال انجام است و هنوز در 4 استان آذربایجان‌های شرقی و غربی، قزوین و مازندران عملیات ادامه دارد.

وی تأکید کرد:میزان برآورد خسارت توسط تیم‌های ارزیاب در منطقه در حال انجام است تا خسارت کشاورزی ناشی از وقوع طوفان و سیلاب و خسارت مالی در منازل مسکونی و خودروها بررسی شود.

سخنگوی سازمان مدیریت بحران کشور  به هموطنان توصیه کرد: رعایت نکات ایمنی و احتیاط را داشته باشند و از توقف در حاشیه رودخانه‌ها، کانال‌ها و مناطق مستعد سیلاب خودداری کنند همچنین از تردد غیرضروری در روده‌دره‌های مناطق کوهستانی که احتمال جاری شدن سیلاب دارند پرهیز کرده و از تماشای صحنه‌های سیلاب و نزدیک شدن به مناطق خطرناک خودداری کنند و علاوه بر نجات جان خود در درجه اول با نیروهای امدادرسان همکاری‌های لازم را داشته باشند.

 

موارد مرتبط

  • نقوی : افتتاح مجدد پروژه‌ها اقدامی تبلیغاتی است

    سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه رئیس‌جمهور با سفر به عسلویه نشان داد انتخابات و تبلیغات برایش مهم‌تر است، گفت: افتتاح دوباره طرح‌هایی که پیشتر افتتاح شده بودند، تبلیغاتی و سیاسی است.

  • دیدار رئیس جمهوری آذربایجان با رهبر انقلاب

    حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی عصر یکشنبه در دیدار آقای الهام علی‌اف رئیس جمهوری آذربایجان، مذهب مشترک را مهم‌ترین عامل در احساس قرابت و خویشاوندی جمهوری اسلامی ایران با مردم و مسئولان آذربایجان خواندند و خاطرنشان کردند: سطح همکاری‌های اقتصادی در مقایسه با ظرفیت‌ها و امکانات دو کشور بسیار پایین است و حجم تبادلات باید تا ۱۰ برابر میزان کنونی افزایش یابد.

  • بیانات رهبر انقلاب درباره لزوم رسیدگی جدی مسئولان به مشکلات مردم جنوب کشور

    حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (دوشنبه) در ابتدای جلسه‌ی درس خارج فقه با اشاره به مشکلات و خسارت‌های شدید پدید آمده در اثر سیل و گرد و غبار در مناطق جنوب کشور، تأکید کردند: این حوادث حقیقتاً دل انسان را می‌خراشد و مسئولان موظفند که با فکر و کار و تلاش و همدلی با مردم، به این مشکلات رسیدگی و برای علاج قطعی آنها چاره‌اندیشی و اقدام کنند.

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.