امضای طومار مردم آذربایجان به فرمان اقتصاد مقاومتی حضرت آقا

 امضای طومار لبیک گونه مردم بصیر آذربایجان به فرمان اقتصاد مقاومتی حضرت آقا/ از برجام و بدعهدی آمریکا تا لزوم اتکا بر تولید داخلی

این حرکت خودجوش مردمی به همت غرفه های بسیج دانشجویی در مسیر های راهپیمایی 22 بهمن شهر تبریز انجام شد.
به گفته یکی از مسئولین حاضر در محل غرفه های دانشجویی، برنامه ریزی شده است تا طومار های امضا شده، در دیدار هفته آتی مردم آذربایجان با مقام معظم رهبری تقدیم بیت رهبری شود.
قسمتی از متن طومار به شرح ذیل هست :

?رهبرا؛ با گذر از گردنه عبرت آموز توافق هسته ای، بار دیگر صحت و اتقان رهنمود حضرتعالی مبنی بر توجه به ظرفیت های داخلی برای بهبود وضعیت اقتصادی و قطع چشم داشت از بیگانگان و دشمنان، در آینه بدعهدی ها و خباثت های دشمنان درخشید و پرتو راه ملت بیدار ایران اسلامی گشت. این تجربه اگرچه به بهایی گران به دست آمد اما می تواند برای سالیان متمادی چراغ راه امتی باشد که بار دیگر طعم خباثت و بدعهدی شیطان را چشید و دانست تنها راه گشایش و بهبود وضع اجتماعی و اقتصادی، بازگشت به توانمندی ها و ظرفیت های درونی کشور و تلاش برای شکوفایی هر چه بیشتر استعدادهای داخلی است. طبق آنچه از فرمایشات حضرتعالی در دیدار مسئولان دولتی در شهریور ماه امسال مستفاد میگردد، آن رهبر بصیر همچنان مسئله‌ی اوّل امروز کشور را، مسائل اقتصادی و مشکلات معیشتی مردم می داند.
?جای بسی شکرگزاری و سپاس از خدواند متعال است که لزوم توجه به اقتصاد مقاومتی و تولید داخلی تدریجا و از خلال تجربیات ملی گوناگون، در شرف تبدیل شدن به فرهنگ در بین مردم بصیر است. اما این مقدار کافی نبوده و بایستی جوانان انقلابی در تدارک فرهنگ سازی بیشتر و عملی کردن سیاست های اقتصادی در حد وسع و توان خویش بکوشند.
?اجرا کردن سیاست های اقتصاد مقاومتی و خصوصا روی آوردن به مصرف تولیدات داخلی از سوی مردم ، نه صرفاً از سر احساس بلکه به حکم شرع، عقل، منافع ملی و برای جلوگیری از تسلّط بیگانگان و وابستگی نظام اسلامی و به طور کلی سد راه نفوذ است. همچنانکه در آیه شریفه فرمود:  "ولن یجعل الله للکافرین علی المومنین سبیلا ( و خداوند برای تسلط کافران بر مومنان هیچ راهی قرار نخواهد داد)" (سوره نسا - 141)

موارد مرتبط

 • پیام تشکر رهبر انقلاب از کارکنان نفتکش‌های اعزامی به ونزوئلا

  حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با ارسال پیامی محبت‌آمیز از حرکت جهادی فرماندهان و کارکنان شناورهای نفتکش جمهوری اسلامی ایران که محموله‌ی فرآورده‌های نفتی را به کشور ونزوئلا منتقل کردند قدردانی نمودند.
  متن پیام رهبر انقلاب اسلامی به شرح زیر است:

 • سخنرانی تلویزیونی رهبر انقلاب به مناسبت سی‌ویکمین سالگرد رحلت امام خمینی (رحمه‌الله)

  رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (چهارشنبه) در سخنرانی زنده‌ی تلویزیونی به مناسبت سالگرد ارتحال امام خمینی (رحمه‌الله) بنیان‌گذار جمهوری اسلامی، «تحول‌خواهی، تحول‌انگیزی و تحول‌آفرینی» را از مهم‌ترین خصوصیات امام راحل عظیم‌الشأن خواندند و تأکید کردند: برای زنده ماندن انقلاب باید با درس‌آموزی از این ویژگی نرم‌افزاری و عملیاتی امام، رویکرد تحولی و گرایش پرشتاب به «بهتر شدن و حرکت جهشی» را، در همه‌ی زمینه‌ها بخصوص در زمینه‌هایی که بی‌تحرکی یا عقب‌گرد داشته‌ایم با جدیت دنبال کنیم.

 • ارتباط تصویری ستاد ملی مبارزه با کرونا با رهبر انقلاب

  حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (یکشنبه) در ارتباط تصویری با ستاد ملی مبارزه با کرونا که با حضور اعضای این ستاد و استانداران ۳۱ استان کشور برگزار شد، عملکرد ملت و مسئولان را در این زمینه در ابعاد مختلف اجتماعی ـ فرهنگی، درمانی، بهداشتی، علمی، مدیریتی و خدماتی «حرکتی جهادی، عظیم و افتخارآمیز» خواندند و با تأکید بر ثبت، بازخوانی و روایت هنرمندانه‌ی این تلاش و فداکاری ملی افزودند: مردم عزیز ایران با رفتار متین و صبورانه‌ی خود انصافاً خوش درخشیدند و فرهنگ اسلامی ـ ایرانی را جلوه‌گر ساختند.

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.