روسیه را تحریم نمی‌کنیم/ ایران را تحریم می‌کنیم

رئیس کمیته روابط خارجی سنا با بیان اینکه فعلا تمایلی به تحریم روسیه ندارند، از تصویب لایحه تحریم‌های ایران در دوره کاری جاری خبر داد. سران کمیته روابط خارجی مجلس سنای آمریکا اعلام کردند در حال حاضری تمایلی برای اقدام علیه روسیه و تصویب لایحه تحریم‌های این کشور ندارند.
 
سناتور «باب کورکر» رئیس کمیته مذکور و «بن کاردین» سناتور ارشد دموکرات با بیان اینکه فعلا قصد تحریم کردن روسیه را ندارند، اما از توافق برای انجام اقداماتی جهت مقابله با نفوذ روسیه در اروپای شرقی خبر دادند.
 
کورکر به نشریه «پالتیکو» گفت: «ما لایحه تحریم روسیه را تصویب نخواهیم کرد. عضو ارشد (کاردین) و من توافق محکمی روبه جلو داریم و آن چیزی است که انجام خواهیم داد. ما لایحه تحریم ایران را ارائه خواهیم کرد.»
 
وی با اشاره به تصمیم جدی سنا برای اعمال تحریم‌های بیشتر بر ایران اضافه کرد: «این (لایحه تحریم ایران) تا پایان این دوره کاری ارائه خواهد شد. ما البته روی لایحه‌ای برای عقب راندن روسیه از اروپا و آنچه که در حال انجام آن هستند، کار می‌کنیم.»
 
سخنگوی کاردین نیز در یک ایمیل به پالتیکو ضمن تایید گفته‌های کورکر، نوشت: «(اینها) گام اولیه برای آن است که روسیه را پاسخگوی فعالیت‌های ثبات‌زدایی که انجام می‌دهد، قرار دهیم.»
 
بر این اساس، لایحه تحریم‌های ایران در ماه مارس از سوی کورکر با حمایت دو حزبی ارائه شده بود. این لایحه برای انتقام گرفتن از توسعه برنامه بالستیک و آزمایشات موشکی ایران و همچنین حمایت از گروه‌هایی است که آمریکا آنها را تروریستی می‌داند.
 

منبع:فارس نیوز

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.